Borówka wysoka, mniej znana z pereł Mistify

Borówka wysoka (Vaccinium corymbosum L.) porastała pierwotnie   Amerykę Północną, ale z czasem rozprzestrzeniła się  również na terenie Japonii,  Nowej Zelandii i w niektórych rejonach Europy. Owoce i liście tej rośliny zawierają wiele garbników,  soli mineralnych, kwasów organicznych i antocyjanów. W samych jagodach znajdziemy również karotenoidy, pektyny, istotną ilość witaminy C oraz B1, B2, B3, B6, B9, A i E. Owoce borówki wysokiej dostarczą nam również cenny pterostilben (zbliżony właściwościami i działaniem do resweratrolu), mający silne działanie antyoksydacyjne.

Najcenniejszym składnikiem tych borówek są jednak antocyjany – barwniki zaliczane do grupy flawonoidów. Mają one silne działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, uszczelniają naczynia krwionośne, ograniczają powstawanie zakrzepów, obniżają poziom cukru we krwi i działają rozkurczowo. Chronią także nasz wzrok. A to dzięki zwiększaniu ukrwienia oka i pobudzaniu produkcji rodopsyny – ważne barwnika występującego w siatkówce. Warto też wiedzieć, że substancje zawarte w liściach borówki wysokiej wykazują  właściwości moczopędne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Jak widać, roślinka ta niesie nam wiele dobrego i właśnie dlatego ekstrakt z jej owoców znalazł się w składzie Mistify, zwiększając w istotny sposób jego prozdrowotny potencjał.

O antocyjanach i bioflawonoidach pisaliśmy też tutaj.

15 myśli w temacie “Borówka wysoka, mniej znana z pereł Mistify

 1. Marzena39

  Kapitalne i naturalne uzupełnienie proargi-9+! Dość drogi, dlatego najlepiej kupować w większych pakietach, np. 6 butelek albo w zestawach z Proargi i Phytolife (V3). Naprawdę wartościowy produkt.

  Odpowiedz
  1. Wojtek

   Witam, ja od bardzo dawna piję Proargi 9 plus Synergy (ta sama firma, co Mistify), które bardzo przyspiesza u mnie wchłanianie wysięków surowiczych w oku (CRS). Mistify tez jest dobre ale raczej jako profilaktyka/uzupełnienie. Proargi trzeba pić rozpuszczone w letniej wodzie na pusty żołądek dwa razy na dobę. Ślady po wysiękach znikają kilkakrotnie szybciej niż bez tego. U mnie zdarza się “ciemna plama/plamka” w polu widzenia, która nie schodzi tygodniami ale kiedy zaczynam pić Proargi, znika w ciągu 7-10 dni. To sprawdzony sposób.

   Odpowiedz
  2. MarcelaM

   Ja podaję Mistify mojej mamie z nadzieją, że choć trochę pomoże w AMD (Zwyrodnienie plamki żółtej). Myślę, że tym bardziej może być pomocne przy CRS. Słyszałam też, że poprawa mikrokrążenia w gałce ocznej jest tu zbawienna. Nie wiem, może spróbować Proargi 9 plus (też od Synergy)? Czytałam gdzieś, że ludzie biorą to przy retiniopanii i mają efekty. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 2. kossmowski

  naprawdę dobry produkt. nie każdemu chce się latać za owocami po sklepach a ten koncentrat spokojnie zaspokaja zaqpotrzebowanie. do tego jest moim zdaniem smaczny.

  Odpowiedz
 3. JareckiK

  Super jako dodatek do suplementacji proargi-9 plus. Piję go od kilku miesięcy i mam mniej problemów z wysiękami surowiczymi w oczach. Polecam.

  Odpowiedz
 4. Gośka 432

  Bardzo mi odpowiada ten nektar. To właściwie jest takie jakby połączenie nektaru z drobnym przecierem, jest gęste i treściwe. Smak zbliżony do samych jagód acai, więc na pewno jest ich tam sporo. Ogólnie naprawdę OK. Może tylko trochę za drogo, ale kiedy się kupi np. 6 butelek cena jest już strawna.

  Odpowiedz
 5. BorzęckiA

  Biorę Mistify równolegle z suplementacją Proargi9. Efekty są bardzo dobre, zwłaszcza cholesterol i sen.

  Odpowiedz
 6. MalcolmM

  Znakomity! Miałem problemy z widzeniem przy słabym świetle i zupełnie bez przekonania zacząłem go pić po ok 50 ml na dobę. Po dwóch miesiącach widzenie się bez wątpliwości poprawiło. Nie jest to oczywiście jakaś super poprawa ale jest odczuwalna.

  Odpowiedz
 7. Anka37

  Mocno niedoceniany produkt Synergy. Skład naprawdę fantastyczny, smak również bardzo ciekawy. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważne dla zdrowia i zachowania młodzieńczej witalności jest regularne spożywanie pokarmów bogatych w antyoksydanty. Dziś mało kto o tym myśli albo nie ma na to czasu. Dlatego takie rzeczy jak Mistify są jak najbardziej na czasie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz